Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Бундестагот даде недвосмислена поддршка за нашето членство во ЕУ со заштитен јазик, идентитет и култура

  Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, во интервју за Канал 5, ја поздрави одлуката на германскиот парламент, кој усвои резолуција…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Бундестагот ја усвои резолуцијата за поддршка на Северна Македонија

  Германскиот парламент синоќа ја изгласа Резолуцијата за поддршка на Северна Македонија. „Со оваа резолуција им оддаваме длабока почит на …

Повеќе