Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Возобновување на муралот на Борко Лазески „Фреска за НОВ“

  По повод одбележувањето на 60. годишнината од земјотресот во Скопје, претседателот Стево Пендаровски вчеравечер се обрати на настан посветен…

Повеќе