Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Закани кон претседателката на Уставниот суд, Добрила Кацарска

По поставените прашања од повеќе медиуми Уставниот суд потврдува дека во текот на вчерашниот ден претседателката на Уставниот суд Добрила…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Закани, демнење и вознемирување кон обвинител и неговото семејство

  Основното јавно обвинителство Прилеп поведе постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривични дела –…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Постапка против скопјанец кој се заканувал дека ќе го убие Стевчо Јакимовски

  Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 60-годишен скопјанец за кого постои основано сомнение дека сторил кривично дело  –…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Герасимовски за списокот со закани на ученичката од Центар: МВР постапува во однос на случајот

  Во однос на денешната информација во медимите поврзана со список,  напишан од ученичка, со закани кон своите соученици, преземени…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Гир: Изјавата на Џамбаски за Пендаровски е неприфатлива

  Евроамбасадорот во земјава Дејвид Гир ја осуди вчерашната изјава на европратеникот Ангел Џамбаски. “Она што го прави, што го…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Дали Џамбаски упати закана за атентат кон претседателот Пендаровски?

  „Што се однесува до тоа да ми биде забрането да влезам во Македонија, нека се потсети Стево Пендаровски, претседателот…

Повеќе
Categories: Вести, Свет, Топ теми, Ударни вести

Финска сака во НАТО без одлагање -За Русија тоа е закана

  Руската инвазија врз Украина во Финска предизвика откажување од неутралноста и ја зацврсти желбата за приклучување кон НАТО, пренесува…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Поранешен полициски службеник осомничен за загрозување на сигурноста на министерот Спасовски

  Основното јавно обвинителство Скопје, поведе постапка против пензиониран полициски службеник од Скопје, за кого постои сомнение дека сторил кривично…

Повеќе
Categories: Вести, Свет, Топ теми, Ударни вести

Нуклеарната централа во Чернобил е целосно отсечена од енергетската мрежа

  Нуклеарната централа Чернобил е целосно отсечена од енергетската мрежа и нејзините безбедносни системи не работат, објави денеска операторот „Укренерго“.…

Повеќе