Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Отворен Центар за трансплантација на хематопоетски матични клетки

  Министерот за здравство д-р Фатмир Меџити денеска беше во посета на Универзитетската клиника за хематологија по повод пуштање во…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Меџити: Европските практики во здравството поддржани од меѓународните организации

  Министерот за здравство д-р Фатмир Меџити во своето излагање на годишната конференција „Година на европски можности“ изјави дека е…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Меџити: Мило ми беше кога ги видов лицата и очите на пациентите со цистична фиброза

  Министерот за здравство д-р Фатмир Меџити, утрово гостуваше во студиото на Слободен печат кадешто се дискутираше за најактуелните теми…

Повеќе