Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Откриен еден од осомничените за тешка кражба на сеф во Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 23-годишник осомничен за кривично дело – Тешка кражба од член 236 став 1…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Предложен притвор за осомничен за тешка кражба во скопски хотел

  Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка и предложи мерка притвор за 38-годишен скопјанец, осомничен за кривично дело – Тешка…

Повеќе