Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Санкционирани 42 возила што вршат јавен превоз – 22 со неисправни сопирачки

  Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден, од 8 до 12 часот, спроведе акциска контрола на возила…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Санкционирани 60 неисправни возила со кои се врши јавен превоз

  Министерството за внатрешни работи во рамки на оперативната акција „Дозвола“  во текот на вчерашниот ден спроведе зајакната акциска контрола…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

МВР изрече 257 санкции за брзо возење

  Во текот на вчерашниот ден, Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Вчера санкционирани 661 возач за брзо возење

  Во текот на вчерашниот ден, Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија…

Read More
Categories: Вести, Македонија

Санкционирани 199 возачи во Скопје: 100 санкции за брзо возење, 20 без возачка дозвола

  Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На…

Read More
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Можни се рестриктивни мерки за невакцинираните доколку се влоши епидемиолошката состојба

  Бројот на новодијагностицирани случаи на Ковид-19 во регионот, но и во Европа секојдневно се зголемува, а благ пораст на…

Read More