Вести Македонија Став Ударни вести

Агресивната комуникација на пратеникот Апасиев стимулира омраза

  Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ), ја осудува агресивната јавна комуникација на актуелниот пратеник и лидер на политичката партија „Левица“,  Димитар Апасиев кон новинарот Љупчо Златев.  На својата Фејсбук страница пратеникот Апасиев со јавна објава тенденциозно го етикетира и омаловажува колегата Златев преку вулгарни навреди кон него и со груби политички квалификации за медиумот „Лидер.мк“. Освен ова, авторот на […]

Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Како Левица го пречека Петков: “Добредојдовте „администратори“ на Цар Борис”

  Пратеникот и лидер на партијата Левица Димитар Апасиев на својот профил на Фејсбук напиша:     “ДОБРЕДОЈДОВТЕ АДМИНИСТРАТОРИ НА ЦАР БОРИС” Соодветен герила-пречек на новиот бугарски премиер, од страна на специјалните единици на Црвената младина на Левица. #МамуВиИбамВрховистичко      напиша Димитар Апасиев од Левица на својот фб профил.       Полицијата, во моментов, […]

Вести Македонија Ударни вести

МВР – Демант: Пратеникот Апасиев ги лаже граѓаните

Министерството за внатрешни работи ги демантира лажните вести кои упорно ги шири пратеникот Димитар Апасиев. По минатонеделниот обид со лаги и подметнувања да ја оцрни полицијата, за што доби соодветна лекција и од стручната јавност, Апасиев сега повторно се обидува со лаги да ја манипулира јавноста. Тој на социјалните мрежи објавува фотографија од неправилно паркирано […]

Вести Македонија Ударни вести

Полицискиот синдикат до Апасиев: Ние сме полицајци, а не “џандари”!

    Македонскиот Полициски Синдикат најостро реагира на објавата на социјални мрежи на пратеникот Апасиев, кој со неговиот речник и вокабулар воопшто не ја преставува пратеничката функција.   “Имено господине Апасиев, сте биле сопрен од страна на УНИФОРМИРАН ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИК, а не од “Џандар” при вршење контрола над безбедноста во сообраќајот. За тоа како се […]

Вести Изјави Македонија

Апасиев: Добивам закани за моето семејство

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев денеска бил повикан во Основното јавно обвинителство по три кривични пријави против него, под сомнеж за сторено кривично дело „ширење на расна, верска и етничка омраза и нетрпеливост“. Тој по давање на исказот во ОЈО, во изјава за медиумите рече дека пријавители се Мерсиха Смаиловиќ, Тања Милевска и Хелсиншкиот комитет […]