Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Намалување на бројот на нови случаи и починати од Ковид-19 изминатата недела

  Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје, во периодот од  7-ми до 13-ти март, тестирани се вкупно 15.264…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Продолжува трендот на намалување на бројот на новозаразени Ковид-19 случаи

  Продолжува трендот на намалување на бројот и на процентот на новозаразени од КОВИД-19, информираат од Институтот за јавно здравје.…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

ИЈЗ: Намалување од 32,3% на заболени од корона во однос на минатата недела

  Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од  28.02.2022 до 06.03.2022г Тестирани се вкупно 17.416 материјали…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Филипче и Комисијата бараат мерки за Тетово и регионот

  Министерот за здравство д-р Венко Филипче на утринска координација со членови на Комисијата за заразни болести разговараа за епидемиолошката…

Повеќе