Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Целосно затворање на делницата Прилеп – Битола

  Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, пo влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Меморандум за соработка на РСБСП и Агенцијата за безбедност на сообраќајот на Србија

  На иницијатива на Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата претставници на РСБСП и претставници на Агенцијата за…

Read More