Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Градоначалникот на Прилеп волонтира во Инфективното одделение на прилепската болница

  „Состојбата со коронавирусот во нашата општина во последните десетина дена е загрижувачка, дури и алармантна. Како градоначалник на општина…

Повеќе