Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

МЗ: Од утре брзи тестови во Штип, Гостивар, Прилеп, Струмица и Кичево

    Во пет здравствени институции во државата од утре ќе се врши тестирање за коронавирус со брзи антигенски тестови,…

Повеќе