Вести Изјави Македонија Топ теми Ударни вести

Пендаровски: Добивме понуда за членство во Европската економска заедница, но одбивме

  Претседателот на Северна Македонија на денешната конференција за Западен Балкан организирана од Пријателите на Европа, обелодени дека македонскиот државен врв добил понуда за членство во Европската економска заедница, понудата била одбиена затоа што нема друга алтернатива од полноправно членство во ЕУ, јави дописничката на МИА од Брисел. -Некои од нас во регионот, можам да […]