Вести Изјави Македонија

Дехари: Подобро е да бидеме противник на ВМРО-ДПМНЕ

Градоначалникот на Општина Кичево, Фатмир Дехари, денеска на средбата со евроамбасадорот Самуел Жбогар рече дека подобро е ДУИ да биде противник на ВМРО-ДПМНЕ, објави Фокус. На прашањето на Жбогар, дали е подобро ВМРО-ДПМНЕ да коалицира со ДУИ или да му биде противник, Дехари рекол дека подобро би ја избрал за опонент, затоа што тоа би […]