Categories: Вести, Свет, Топ теми, Ударни вести

Доналд Трамп бара да биде прогласен за претседател веднаш или нови избори

  По извршениот налог за претрес на ФБИ за одземање доверливи документи од неговиот дом, поранешниот американски претседател Доналд Трамп побара веднаш…

Повеќе
Categories: Вести, Свет, Ударни вести

Трамп навести можна кандидатура за претседателските избори во 2024 година

  Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, навести можна кандидатура за претседател на претседателските избори во САД во 2024 година. Во…

Повеќе
Categories: Вести, Свет, Ударни вести

Отповикувањето на Трамп половично – претседавачот на Сенатот нема да свика седница

  Откако вчера доцна вечер по македонско време Претставничкиот дом (Долниот дом) на Конгресот на САД со 232 гласа „за“,…

Повеќе