Categories: Алтернатива, Вести, Македонија, Настани, Ударни вести

„Ви благодариме од срце! 1.372.550 денари донација за „СОС Детско село“

  „Ви благодариме од срце! 460 деца и млади без родителска грижа растат во семејство благодарение на вас“ – пишува…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Спорт, Топ теми, Ударни вести

Македонската ракометната репрезентација го почнува настапот на 28. Светско првенство

  Нашата ракометна гордост, машката сениорска репрезентација на Македонија, го почнува настапот на 28. Светско првенство, кое се одржува во…

Read More