Алтернатива Македонија Настани Спорт

Coca-Cola Дедомразовската трка се враќа во Скопје – Еве каде може да се пријавите!

    Во недела на 26 декември, по пауза од една година, повторно ќе се одржи традиционалната Coca-Cola Дедомразовска трка, во која повеќе стотици учесници во дедомразовски костуми ќе трчаат во главниот град.     Трката покрај натпреварувачки има и забавен карактер па во неа се добродојдени да се пријават учесници од сите старосни групи. […]

Алтернатива Вести Македонија Настани Ударни вести

Здружението „ЗА НАС“ трчаа во чест на медицинските сестри кои го загубија својот живот

  Овој викенд членовите на здружението на медицински сестри, техничари, акушерки и стоматолошки сестри „ЗА НАС“ беа дел од Скопскиот маратон и трчаа во чест на нашите колеги и колешки кои борејќи се против пандемијата го загубија својот живот, но и за оние кои сѐ уште се таму, во првите борбени редови.   Иницијативата за […]

Алтернатива Вести Македонија Настани Спорт Топ теми Ударни вести

Скопскиот маратон Визер во чест на дарителите на органи и коскена срцевина

  Министерство за здравство ги повикува сите граѓани да ги поддржат здравствените работници, волонтерите и излекуваните пациентите кои ќе трчаат на Скопскиот маратон, во недела на 3 октомври 2021 година. Оваа учество на Скопски маратон, е во чест на дарителите на органи и коскена срцевина и е во организација на националната координаторка за трансплантација, д-р […]