7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Денска ќе биде променливо облачно, од пладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Ќе има услови за локална појава на невреме со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град. Максималната температура ќе биде во интервал од 21 до 31 степен. УВ=5. […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во планинските региони со услови за краткотраен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец, поизразен во западните делови. Температурата ќе се движи од 5 до 28 степени.     Во сабота под влијание на влажен бран ќе биде […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Денеска ќе биде облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. Повеќе врнежи ќе има во западните и југозападните делови од земјава.     Температурата ќе се движи од 2 до 17 степени. Од недела следува период на стабилно време со пораст на дневната температура, освен во вторник кога ќе има услови […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Времето денес ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои во текот на денот ќе се поместуваат кон исток. Врнежите повремено ќе бидат поројни, а до крајот на денот се очекува на повеќе места да наврнат над 15, а во јужните и источните делови понекаде и над 25 л/м2 дожд. На повисоките […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од -6 до 3, а дневната од 3 до 13 степени. Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

МАКЕДОНИЈА – Времето ќе биде сончево и студено, со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од -6 до -14 степени, а дневната температура од -1 до 1 степен. Во Скопје ќе биде сончево и студено, со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб […]

7 дена Вести Македонија

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

МАКЕДОНИЈА – Во Македонија денес по свежото утро со утро со утрински температури кои што ќе се движат во интервал од 7 до 16 степени, во текот на денот ќе биде претежно облачно, ветровито и свежо време. Во крајните северозападни и југозападни предели со услови за слаби и локални врнежи од дожд. Ќе дува доумерен […]