Вести Македонија Ударни вести

Зимската служба на Општина Центар досега фрли 44 тони сол на улиците

  Зимската служба и службите за одржување на хигиената на Општина Центар од рано утринава се на терен и го расчистуваат наврнатиот снег на улиците, тротоарите и јавните површини во општината. Особено внимание се посветува на критичните места, во подножјето на планината Водно.     Со 5 специјални возила за расчистување на снег се чистат […]

Uncategorized

Зимската служба на Општина Центар со 7 возила ги расчистува улиците од снегот

Општина Центар подготвена ги дочека денешните снежни врнежи, зимската служба е веќе на терен и го расчистува снегот од улиците кои се под надлежност на општината. Со вкупно 7 возила – 2 со плуг и соларка, 4 специјални возила за отстранување снег (до 3, 6, 8 и 12 тони сол) и еден тн. хорхет, машина […]

7 дена Вести Македонија

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде облачно и студено со локални врнежи од снег со слаб до умерен интензитет, особено во западните и јужните делови, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Оттаму додаваат дека дува и слаб до умерен ветер од променлив правец. Во текот на денот ќе преовладува променливо облачно и студено време […]