Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

За Западен Балкан 651.000 дози вакцини од ЕУ – за Македонија 119.000

  Австрија планира до август да испрати 651.000 дози на вакцина против коронавирусот на Бионтек/Фајзер, во шест земји од Западен…

Повеќе