Алтернатива Вести Македонија Настани Ударни вести

Скопје е домаќин на Европското првенство во танци 2022

  Скопје е домаќин на овогодинешното Европско првенство во танци 2022. Во периодот од 2 јули до 5 јули, Ист Гејт Мол ќе биде главната локација за претставување на најдобрите танцови вештини, како и вмрежување на голем број домашни и странски танчери. Главните атракции ќе бидат претстојните настапи на хип-хоп изведувачи во различни возрасни категории […]

Вести Македонија Спорт Топ теми Ударни вести

Утрински тренинг на македонските фудбалери во Букурешт (ФОТОГАЛЕРИЈА)

  Македонските репрезентативци продолжуваат со припремите за првиот меч од ЕП против Австрија. Tимот утрово тренираше на стадионот на Стеауа и продолжи да се подготвува за дебитантскиот настап на  Европското првенство.    

Вести Македонија Музика и Филм Спорт Ударни вести

„Одиме на Европско“ – навивачка химна на македонската фудбалска репрезентација

  Денеска официјално е претставен и видео записот за навивачката химна посветена на македонската фудбалска репрезентација. Музиката и текстот се на Саше Љолес и Петар Младеновски, аранжманот на Петар Младеновски, Саше Љолес, Никола Бочваров, Танче Гроздановски и Слободан Хаџи-Илиев.