Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Владата со парична награда за Дејан Георгиевски со 2.600.000 денари

      Владата на 93-та седница ја дополни одлуката за паричната награда за Дејан Георгиевски за постигнатиот врвен олимписки…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Спорт, Топ теми, Ударни вести

Олимписко сребро за Дејан Георгиевски на Олимпијадата во Токио

  Македонскиот таеквондист Дејан Георгиевски го освои второто место и сребрениот медал на Летните Олимписки игри во Токио. По извонредните…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Спорт, Топ теми, Ударни вести

Македонскиот таеквондо мајстор Георгиевски го совлада светскиот првак во Токио

  Македонскиот таеквондо мајстор, Дејан Георгиевски се пласираше во четвртфиналето на Олимписките игри, откако во својата борба рано утровото по…

Повеќе