Вести Македонија Став Ударни вести

ВМРО-ДПМНЕ: Од денес активна блокада на Собранието

  Од денес ВМРО-ДПМНЕ почнува со активна блокада на собранието, потребен е дијалог за предвремени парламентарни избори, Ковачевски охрабри се. Ковачевски имаше доволно време да излезе од сенката на Заев и да го стави интересот на народот во прв план, но не се осмели. Државата се повеќе тоне. Вчера ДЗС излезе со официјален податок и […]

Вести Македонија Став Ударни вести

ВМРО-ДПМНЕ: Да се донесе Декларација за Украина за мир и заштита на интегритетот

  ВМРО-ДПМНЕ ги повикува сите политички партии да се изгласа во Собранието Декларација Украина за мир и заштита на нејзиниот интегритет. Украина е суверена и независна држава и не смееме да дозволиме и да поддржуваме да биде нарушен нејзиниот територијален интегритет и суверенитет, се наведува во денешното соопштение на СДСМ. Во 21 век недозволиви се […]

Вести Изјави Македонија Топ теми Ударни вести

Тони Михајловски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Куманово

  ВМРО-ДПМНЕ на последната седница на Централниот Комитет усвои нови кандидати за градоначалници за претстојните локални избори. Главната карактеристика е што огромно мнозинство се млади, некомпромитирани и нови имиња кои ќе внесат нова енергија, жар и ентузијазам за повеќе работи и многу успеси во развојот на општините, изјави на денешната прес-конференција Владо Мисајловски, потпретседател на […]