Вести Изјави Македонија Топ теми Ударни вести

Заев: Има шанса за договор со Бугарија по изборите кај нив и кај нас

  Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека по локалните избори во земјава и изборите во Бугарија, има шанса да се најде решение за блокадата на еворинтегративниот процес. Според него, решенијата треба да се изнајдат низ разговор и дијалог. „Кога завршуваат изборите, сите политичари и кај нас и во Бугарија и насекаде се поразумни и поодговорни […]