Вести Изјави Македонија Свет Топ теми Ударни вести

Маљас: За ситуацијата во Северна Македонија одговорност имаат и некои држави од ЕУ

  Постои одговорност и кај конкретни држави од Европската Унија, вели поранешниот амбасадор на Грција во Скопје, Александрос Маљас, за грчката телевизија „Скај“, анализирајќи ги случувањата кај нас и објасни дека актуелната ситуација се должи и на неуспехот на некои земји од ЕУ да дадат зелено светло за пристапни преговри. -Се наоѓаме во фаза, која […]