Categories: Вести, Свет, Топ теми, Ударни вести

Ким Јонг Ун пристигна во Русија на средба со Владимир Путин

  Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун утринава пристигна во посета на Русија, каде треба да се сретне со рускиот претседател Владимир…

Повеќе
Categories: Вести, Свет, Топ теми, Ударни вести

Путин упати нуклеарно предупредување до Западот

  Рускиот претседател Владимир Путин денеска упати нуклеарно предупредување до Западот, со тоа што го суспендираше го билатералниот договор СТАРТ…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Путин нареди делумна мобилизација

  Рускиот претседател Владимир Путин во денешното телевизиско обраќање изјави дека наредил делумна мобилизација во земјата која стартува денеска. “Нагласувам…

Повеќе
Categories: Вести, Свет, Топ теми, Ударни вести

Американскиот сенат го осуди Путин како воен злосторник

  Сенатот на САД едногласно донесе резолуција со која рускиот претседател Владимир Путин се осудува како воен злосторник, пренесува Дојче…

Повеќе
Categories: Вести, Свет, Топ теми, Ударни вести

Путин го потпиша указот за признавање на независноста на проруските региони во Украина

  Рускиот претседател Владимир Путин синоќа во телевизиско обраќање до нацијата ја образложи одлуката според која го призна суверентитетот на…

Повеќе