Вести Македонија Ударни вести

Битиќи за притворот на Зеќири: Владеење на правото важи и за власта

  “Владеење на право важи и за тие од власта”, рече вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи, коментирајќи го определувањето на 30-дневен притвор за генералниот секретар на Владата, Мухамед Зекири, кој е под истрага од Обвинителството за склучен договор со консултантска фирма, на која и се исплатени повеќе пари од предвидениот договор. –” Тоа се […]

Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Мухамед Зеќири поднесе оставка

  По истрагата за проневера која е покрената против генералниот секретар на Владата, Мухамед Зекири и уште двајца хрватски државјани, тој преку статус на Фејсбук си поднесе оставка.       “Почитуван претседател на Владата на Република Северна Македонија, г-дин Димитар Ковачевски   Низ мојот работен век секогаш сум го одбирал вистинскиот пат, патот на […]