Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Првоосомничениот за убиството на Денис Тот спроведен во затвор

  Првоосомничениот за убиството на Тот спроведен во Затвор Скопје за издржување мерка притвор.   А.Ѓ. (28) , првоосомничениот за кривичното дело убиство на Денис Тот, ноќеска (13.04.2022), околу 2 часот, е спроведен во КПУ Затвор Скопје за издржување на мерката притвор, одредена од надлежниот суд.   Тој беше баран по потерница односно Наредба – […]