Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Поранешен полициски службеник осомничен за загрозување на сигурноста на министерот Спасовски

  Основното јавно обвинителство Скопје, поведе постапка против пензиониран полициски службеник од Скопје, за кого постои сомнение дека сторил кривично дело – Загрозување на сигурноста од член 144 став 3 во врска со став 1 од Кривичниот законик. Осомничениот, од својот мобилен телефон, се јавил во полициска станица во Центар со закана дека ќе биде […]