Вести Изјави Македонија Топ теми Ударни вести

Манастирот Св. Јован Бигорски е живо сведоштво за автентичниот македонски идентитет

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски денеска го посети манастирот Св. Јован Бигорски, каде што беше пречекан од игуменот на манастирот, Епископ Антаниски г. Партениј. Премиерот Ковачевски беше придружуван и од министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, министерот за локална самоуправа, Горан Милевски и заменик-министерот за транспорт и врски Беким […]