Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Џафери-Сарацин: Силна поддршка за следниот исчекор во европските интеграции

  Претседателот на Владата Талат Џафери, се сретна со Мануел Сарацин, специјален пратеник на Владата на Сојузна Република Германија за…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

За европска иднина треба да преовлада одговорноста над партиските интереси

  Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, имаше средба со специјалниот претставник на Владата на Сојузна Република Германија за Западен Балкан,…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Ковачевски-Сарацин: Одлуката за уставните измени е одлука да се биде дел од ЕУ

  Премиерот Димитар Ковачевски се сретна со специјалниот претставник на Сојузната Влада на Германија за земјите од Западен Балкан, Мануел…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Сарацин: Да не се потценува временскиот период за донесување на уставните измени

  Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, денес оствари средба со специјалниот германски пратеник за Западен Балкан,…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Маричиќ-Сарацин: На маса имаме вистински компромис со заштитени македонски позиции

  Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ имаше средба со специјалниот пратеник на Сојузната Влада на…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Сарацин: Македонскиот јазик и идентитет со предлогот се сочувани

  Македонскиот јазик и македонскиот идентитет со францускиот предлог за надминување на спорот со Бугарија и почеток на преговорите на…

Read More
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Германскиот специјален пратеник за Западен Балкан, Мануел Сарацин во Скопје

  Германскиот специјален претставник за Западен Балкан, Мануел Сарацин за време на денешната посета на Македонија ќе се сретне со…

Read More