Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Негувателка под истрага за малтретирање на дете во градинка

  Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 32-годишна негувателка во детска градинка, за која постои…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Кривична за мајка од Струмица за запуштање и малтретирање на дете

  Основното јавно обвинителство Струмица донесе Наредба за спроведување истражна постапка против мајка осомничена за кривично дело – Запуштање и…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Поведена истрага за убиство на двегодишно дете во Кичево

  Основното јавно обвинителство Кичево донесе Наредба за спрoведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – Убиство предвидено…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

АХВ работи на расветлување на случајот со починатото дете по напад од кучиња

  Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) изразува длабоко жалење за трагичниот настан во кој вчера, по напад од куче,…

Повеќе