Вести Изјави Македонија Ударни вести

Родителите да го следат однесувањето на децата, заедно да ги заштитиме од булинг

  Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски во денешното гостување во МРТВ испрати порака родителите сериозно да го следат растот, развојот и однесувањето на своите деца. Несреќниот настан кој се случи во Србија рече Герасимовски да биде силен аларм за свесност и кај институциите и кај родителите. Притоа Герасимовски најави и програма и обуки за […]