Вести Изјави Македонија Ударни вести

Мицкоски-Орбан: Договоривме соработка за изработка на изборната програма

  За време на престојот во Блед (Словенија) каде се одржува Генералното собрание на Центристричката демократска интернационала (ЦДИ), лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се сретна и со унгарскиот премиер и претседател на владејачката Фидес, Виктор Орбан, со кого договориле соработка за изборната програма за следните избори во земјава. “Во Словенија на маргините на централниот настан […]