Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Тројца македонски државјани, татко и две деца, безбедно ја напуштија Газа

  Во текот на вчерашниот ден, тројца државјани на РС Македонија (татко и две деца), безбедно ја напуштија Газа и…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

МНР: Пет државјани се ставени на листата за евакуација од Газа

  Во врска со влошената безбедносна ситуација во Израел и Газа, МНР информира дека заклучно со денешниот ден, петмина државјани…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Османи и Касами го осудија нападот врз болницата во Газа

  Министерот за надворешни работи, Бујар Османи смета дека нападот врз болницата во Газа е „нехуман чин на терор“.  Тој…

Повеќе