Вести Македонија Ударни вести

Санкционирани 335 возачи за брзо возење

  Во текот на вчерашниот ден, Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 335 возачи. Од нив, 20 возилa се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а […]

Вести Македонија Ударни вести

Санкционирани 379 возачи за брзо возење

  Во текот на вчерашниот ден (12.09.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 379 возачи. Од нив, 27 возилa се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, […]

Вести Македонија

Санкционирани 199 возачи во Скопје: 100 санкции за брзо возење, 20 без возачка дозвола

  Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се вкупно 199 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 100 санкции, 20 за возење без возачка дозвола, 14 за управување под дејство на алкохол, 5 за користење […]

Вести Македонија Ударни вести

Санкционирани 302 возачи за брзо возење

  Вчера, Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на државата, за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 302 возачи. Од нив, 33 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а пет возила се движеле со дури […]

Вести Македонија Ударни вести

Посебен сообраќаен режим за верскиот празник Задушница

  Поради  верскиот празник Задушница, денес и утре во периодот од 06.00 до 16.00 часот на гробиштата во Бутел, Камник и во Ѓорче Петров, каде се очекува зголемен интензитет на сообраќајот, од страна на Одделението за безбедност на патниот сообраќај, ќе бидат преземени посебни мерки за безбедно и непречено одвивање на сообраќајот во посочените реони. […]

Вести Македонија Ударни вести

Санкционирани 257 возачи во Скопје – 34 без возачка дозвола

  Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на град Скопје изречени се вкупно 257 мерки, од кои 34 за возење без возачка дозвола, 23 санкции за непочитување на брзината на движење, 20 за управување под дејство на алкохол, 8 мерки […]

Вести Македонија Ударни вести

Санкционирани 258 возачи во Скопје – 16 за возење без возачка дозвола

  Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот Само на територијата на град Скопје изречени се вкупно 258 мерки, меѓу кои 16 за возење без возачка дозвола, 9 санкции за некористење на сигурносен појас, 19 за технички неисправни и нерегистрирани возила, 14 за користење […]

Вести Македонија Ударни вести

Во Скопје санкционирани 515 возачи

  Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на град Скопје изречени се вкупно 515 мерки, меѓу кои 42 за возење без возачка дозвола, 37 санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила, 113 санкции за непрописно паркирани возила, 8 за управување […]

Вести Изјави Македонија Ударни вести

Спасовски: Сообраќајните контроли даваат резултат – намален бројот на сообраќајни незгоди

  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска беше гостин во емисијата „Утрински брифинг“ на Слободна ТВ, каде во фокусот на вниманието беа зајакнатите акциски контроли во областа на сообраќајот што се реализираат во сите градови, со цел зголемување на безбедноста во сообраќајот и подигнување на свеста кај граѓаните од потребата за почитување на сообраќајните […]

Вести Македонија Ударни вести

МВР акции во сообраќајот: Во Скопје санкционирани 331 возачи, во Велес 137

  Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 331 санкција, меѓу кои за возење без возачка дозвола 49 лица, пречекорување на дозволената брзина на движење 93 прекршоци, 42 технички неисправни и […]