Вести Македонија Ударни вести

Приведени 20 лица на манифестација во Стар Дојран, кај нив пронајдена дрога

  Во текот на изминатиот викенд (01/02.06.2023) полициски службеници од Секторот за недозволен трговија со дрога, оружје и опасни материи при Одделoт за криминалистичка полиција во координација и заедничка акција со Секторот за внатрешни работи Струмица и Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Скопје презедоа засилени мерки за време на одржувањето на музичка […]

Алтернатива Настани

Д Фестивал 2017 – Дојран

♥ Д ФЕСТИВАЛ 2017 ♥ Единствениот летен open-air музички фестивал во Македонија годинава ќе се одржува од 14-ти до 16-ти јули во Дојран. Пред нас е седмото издание на фестивалот на кој ве пречекуваме повторно со тридневна музичка програма, повеќе бини, камп и единствената фестивалска атмосфера. Повеќе информации и распоред за фестивалот можете да најдете […]