Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

ОДЛУЧНО ЗА ПРОМЕНИ: ДОМ и ЛДП ги претставија кандидатите за градоначалници

Вечерва во Скопје Граѓанското движење ,,Одлучно за промени”, предводено од Зелената партија ДОМ и ЛДП, официјално ја започна изборната кампања…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Осум нови кандидати за градоначалници предложени од ВМРО-ДПМНЕ

  ВМРО-ДПМНЕ на последната седница на Извршниот комитет и Централниот комитет донесе одлука за повеќе кандидати за градоначалници на општините.…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Кандидати од СДСМ за градоначалници за претстојните локални избори

  По спроведувањето на потребните анализи консултации и испитување на јавното мислење, Извршниот одбор на СДСМ утврди уште 16 кандидати…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Тони Михајловски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Куманово

  ВМРО-ДПМНЕ на последната седница на Централниот Комитет усвои нови кандидати за градоначалници за претстојните локални избори. Главната карактеристика е…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

СДСМ: Распоред на митинзи за локалните избори

„Централниот караван на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија и коалицијата ја започнува предзиборната кампања со претставување на сите кандидати за градоначалници,…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Утре почнува изборната кампања за Локалните избори 2017

Партиите, коалициите и независните кандидати кои ќе учествуваат на локалните избори што треба да се одржат на 15 октомври годинава,…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

МАКЕДОНИЈА: На 25.септември почнува кампањата за Локалните избори 2017

Во понеделник, 25 септември, почнува изборната кампања за локалните избори што треба да се одржат на 15 октомври годинава. Кампањата…

Повеќе