Вести Македонија Ударни вести

ВМРО-ДПМНЕ: Распоред на митинзи за локалните избори

ВМРО-ДПМНЕ го објави распоредот на митинзи за кампањата за локалните избори:

Вести Македонија Ударни вести

СДСМ: Распоред на митинзи за локалните избори

„Централниот караван на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија и коалицијата ја започнува предзиборната кампања со претставување на сите кандидати за градоначалници, вечерва, на граѓански митинг во Битола“, известуваат од СДСМ. „Митингот започнува во 20:30 часот, на плоштадот „Магнолија” во Битола, а пред граѓаните ќе се обрати и претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Претходно митинзи на караванот […]