Categories: Вести, Изјави, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Мицкоски до Груевски: Правиш јавна пародија

  Преписки и обвинувања помеѓу поранешниот премиер Никола Груевски и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој обвинува за издејствување на…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Министерство за правда подготвува нов допис за екстрадиција на Груевски

  Министерството за правда подготвува нов допис за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, најави министерот Кренар Лога во емисијата…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Топ теми, Ударни вести

Нови барања за екстрадиција на Никола Груевски, Африм Исмаиловиќ и Алил Демири

    Министерството за правда во наредниот период ќе поднесе нови барања за екстрадиција на Никола Груевски, Африм Исмаиловиќ и…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Став, Ударни вести

Никола Груевски не е во С. Македонија, ниту пак, бил во земјава за својот роденден

  Објавата дека експремиерот Груевски е во земјава се темели само на тврдењето дека неговата Фејсбук страница има четворица администратори…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Пресуда за “ТНТ”: За Груевски 9 години, а за Јанакиески 3 години затвор

  Никола Груевски, Миле Јанакиески, Тони Трајковски и Елисавета Најдовска се прогласени за виновни во судскиот процес ТНТ, пренесува Телма.…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Ударни вести

Апелација ја потврди казната од 1,5 години затвор за Груевски за шамарите пред Општина Центар

  Апелацискиот суд ја потврди затворската казна од 1 и пол година за поранешниот премиер Никола Груевски за предметот „Насилство…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Свет, Ударни вести

Унгарската опозиција води на анкетите, нивниот лидер сака да го екстрадира Груевски

  Опозициската алијанса од шест политички партии во Унгарија има предност на предизборните анкети од 4 проценти пред владејачката партија…

Повеќе
Categories: Вести, Изјави, Македонија, Ударни вести

Заев: Груевски да си дојде дома, да продискутираме ако има што да каже

  Премиерот Заев, по повод изјавата на бегалецот Груевски, денеска изјави дека Груевски има право да коментира како што мисли,…

Повеќе