Categories: Вести, Свет

Ердоган денеска ја започнa тридневната балканска турнеја

  Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган денеска ја започнa тридневната балканска турнеја за зајакнување на регионалните врски во рамките…

Повеќе
Categories: Алтернатива, Настани

Успешна балканска турнеја на “РАЗВЕДИ МЕ” во режија на Роберт Ристов

  Театар Провокација во изминатите неколку дена ја имаше својата неколкудневна успешна балканска турнеја со претставата „РАЗВЕДИ МЕ“, во режија…

Повеќе