Вести Свет

Рохани: Иран може да започне нуклеарна програма за неколку часа

Иранскиот претседател Хасан Рохани изјави дека тоа може да се направи за еден час и ден, доколку Вашингтон продолжи со заканите и санкциите за Иран ТЕХЕРАН (АА) – Иранскиот претседател Хасан Рохани изјави дека неговата земја е во состојба повторно да ја активира нуклеарната програма за само неколку часа, јавува Anadolu Agency (AA). Рохани во […]

Вести Свет

САД: Трамп ќе се состане со Лавров во Вашингтон

ЊУЈОРК (АА) – Според последното соопштение од Белата куќа, американскиот претседател Доналд Трамп денес ќе одржи состанок во Вашингтон со рускиот министер за надворешни работи, јавува Anadolu Agency (AA). Состанокот во Овалната соба ќе се одржи во 10.30 часот претпладне и ќе биде затворен за медиумите, се соопштува од Белата куќа. Според претходното соопштение издадено […]