Вести Македонија Ударни вести

Ангела Меркел пристигна во Македонија

Сподели:

Со највисоки државни почести од страна на премиерот Заев, денеска беше пречекана германската канцеларка Ангела Меркел која пристигна во прва официјална посета на Македонија.

По заедничката средба се очекува да одржат заедничка прес конференција.

Сподели: