Categories: Спорт

Македонскиот борач Могамедгаџи Нуров остана без шанса за бронза на ЛОИ

  Последниот македонски учесник на Летните олимписки игри во Токио, борачот Магомедгаџи Нуров, беше елиминиран во четвртфиналето во категоријата до…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Спорт, Топ теми, Ударни вести

Олимписко сребро за Дејан Георгиевски на Олимпијадата во Токио

  Македонскиот таеквондист Дејан Георгиевски го освои второто место и сребрениот медал на Летните Олимписки игри во Токио. По извонредните…

Повеќе
Categories: Вести, Македонија, Спорт, Топ теми, Ударни вести

Македонскиот таеквондо мајстор Георгиевски го совлада светскиот првак во Токио

  Македонскиот таеквондо мајстор, Дејан Георгиевски се пласираше во четвртфиналето на Олимписките игри, откако во својата борба рано утровото по…

Повеќе