Вести Изјави Македонија Топ теми Ударни вести

Заев: Ги спроведовме сите реформи предвидени во пристапната фаза за членство во ЕУ

  Претседателот на Владата Зоран Заев, зеде учество на лидерскиот панел на Бледскиот стратегиски форум посветен на темата „Иднината на Европа – Проширувањето“.     На панелот, на кој зедоа учество премиерот на Словенија Јанез Јанша, членовите на Претседателството на Босна и Херцеговина Жељко Комшиќ и Шефик Џаферовиќ, еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји, премиерот на […]