Вести Македонија Ударни вести

Пендаровски: Да се бориме со деструктивните ефекти од лажните вести за вакцините

  Претседателот Стево Пендаровски учествуваше на виртуелниот Глобален самит за борба против Ковид-19: Крај на пандемијата и поставување на подобри основи како подготовка за следната, организиран од претседателот на САД, Џо Бајден, на маргините на 76. Генерално собрание на Обединетите нации, што се одржува во Њујорк. Во видео обраќањето претседателот Пендаровски истакна дека вакцинацијата против […]