Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Заев: На Филипче и Хасани им ја давам довербата да продолжат да го водат здравствениот систем

  Премиерот Зоран Заев во изјава за медиумите денеска го соопшти ставот за понудените оставки на министерот за здравство Венко Филипче и заменик-министерот за здравство Илир Хасани, откако во Основното јавно обвинителство Тетово беше доставен Извештајот од извршено вештачење на траги од пожарот во Модуларната КОВИД болница во Тетово, изработен од Одделот за криминалистичко-технички испитувања […]