Вести Изјави Македонија Ударни вести

Џафери упати телеграма со сочувство по повод смртта на Давид Сасоли

  Претседателот на Собранието, Талат Џафери упати телеграма со сочувство до генералниот секретар на Европскиот парламент, Клаус Веле по повод смртта на претседателот на Европскиот Парламент, Давид Сасоли. “Дозволете во име на пратениците на Собранието на Република Северна Македонија и во свое лично име, да изразам најдлабоко сочувство до семејството,  најблиските и колегите по повод […]