Вести Македонија Ударни вести

Внимавајте, на ФБ се шири невистинита наградна игра на НЛБ Банка

  Oд НЛБ Банка за „Вистиномер“ изјавија дека е лажен и профилот и информацијата за наградната игра. Дополнително за ова имаше и известување на вистинската Фејсбук страницата на НЛБ Банка.   Рецензираме пост објавен на социјалната мрежа Фејсбук во кој е споделена невистинита информација за наводна наградна игра на НЛБ Банка. Во постот се вели: Прославуваме 100 години постоење! […]