Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Ковачевски – Вархеји: Деблокадата на евроинтеграциите е потреба и моментот е сега

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, придружуван од заменикот на претседателот на Владата за европски прашања, Бојан Маричиќ, се сретна со Оливер Вархеји, еврокомесар за проширување и соседска политика на ЕУ.     На состанокот е разговарано за актуелни прашања поврзани со предизвиците од војната во Украина и за европерспективите на […]