Вести Изјави Македонија Ударни вести

Мицевски: Џафери да ја врати информацијата до Владата – пратениците добиле само еден лист

  Претседателот на Собранието Талат Џафери да ја врати Информацијата за предлог преговарачката рамка до Владата како нецелосен документ бараат од ВМРО-ДПМНЕ. Координаторот на оваа пратеничка група Никола Мицевски вели дека она што вчера го добиле од Владата е навреда за целото Собрание бидејќи наместо да го добијат цел пакет на документи особено билатералниот Протокол, […]